Sıhhi Tesisat Nedir?

Her çeşit yapıya döşenen sıhhi tesisat, herhangi bir kaynaktan alınan suyun dairelere dağılımını ve kullanılan pis suyun ise dışarı atılımını sağlayan bir sistemi içermektedir. Yani Sıhhi Tesisat Nedir? Dediğinizde evlerinizde bulunan musluklar, lavabolar, giderler, küvetler ve daha birçok yardımcı elemanla bağlantılı şekilde kurulan bir sistemin su ihtiyacınızı karşılayarak, aynı zamanda giderlerden geçen kullandığınız pis su atıklarının da bina dışına yani kanalizasyona gönderildiği bir döngüdür şeklinde de yanıt verebiliriz.

Günümüzde kalitesiz boru kullanımıyla amatörce döşenen Sıhhi Tesisat sistemi, bireylere çeşitli şekilde sıkıntı olarak yansımaktadır. Su tesisatı boruları bina projesine uygun olarak doğru açı ile döşenmeli ve kullanım süresinde tıkanma gibi olumsuzluklar en iyi şekilde baştan önlenmelidir. Ayrıca sıhhi tesisatı içeren boruların gerektiğinde müdahale edilebilmesi için kolay erişim noktasına döşenmesi ve askı ile kelepçeler aracılığıyla da sabitlenmesi önemlidir. Bununla birlikte borular zaman içinde hasar görmesin diye macun veya köpük gibi yumuşak malzeme ile çevresi doldurulmalıdır.

Sıhhi tesisatta kullanılacak boruların sızdırmaz ve dayanıklı olması, pis suların atılması ve boru içinde biriken gazın dışarı ile temas etmemesi konusunda önem teşkil etmektedir. Dolayısıyla Sıhhi Tesisat Döşenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler başında kaliteli malzeme ve işçilik geldiğini söyleyebiliriz. Önemli olan ayrıca bir husus ise kullanıcıların giderlere bilinçsizce kimyasal dökmemesi ve herhangi bir katı madde atmamasıdır. Bu gibi durumlarda gider borularında hasara yol açar ve ciddi tadilat durumlarını meydana getirir. Ancak ne şekilde olursa olsun sıhhi tesisat arızaları daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için profesyonel ekipler tarafından ele alınmalı ve sorun gelişmiş cihazlar ve personel uzmanlığıyla çözülmelidir.

 

Poraks mühendislik elektrik proje,elektrik taahhüt,elektrik tesisat,mekanik proje,mekanik taahhüt,mekanik uygulama,çelik konstrüksiyon proje,çelik konstrüksiyon,hidrolik yük asansörü hizmetleri vermektedir.

Sosyal Medya